Кількість назв: 129
  e-mail пароль

  Новини

  Vaistiniai augalai ir augalinės žaliavos, kaupiančios eterinius aliejus ir kartumynus

  Valdimaras Janulis, Mindaugas Liaudanskas, Arvydas Milašius, Sonata Trumbeckaitė, Lina Raudonė

  Mokomoji knyga skirta besidomintiems vaistiniais augalais, vaistinėmis augalinėmis žaliavomis, jų paruoša, chemine sudėtimi ir panaudojimu medicinos praktikoje. Knygoje pateikiami vaistinių augalų ir vaistinių augalinių žaliavų lotyniški ir lietuviški pavadinimai. Aprašomi pateiktų augalų ir vaistinių augalinių žaliavų morfologiniai požymiai.Augalinių žaliavų rinkimo, džiovinimo ir laikymo ypatumai. Nurodoma vaistinių augalinių žaliavų cheminė sudėtis, pateikiant pagrindinių biologiškai aktyvių junginių formules. Knygoje supažindinama su preparatų, gaminamų iš vaistinių augalinių žaliavų, poveikiu ir jų panaudojimu medicinos praktikoje. Leidinys gali būti naudingas vaistininkams, gydytojams ir kitiems besidomintiems vaistiniais augalais bei jų panaudojimu medicinoje.

  Kardiologijos pagrindai studentams

  Sudarytojas Remigijus Žaliūnas

  Elektroninė mokymo knyga „Kardiologijos pagrindai studentams“ apima širdies ir kraujagyslių ligų sindrominę diagnostiką, chokardiografijos pagrindus, taip pat apagrindinių širdies ir kraujagyslių ligų diagnostiką bei gydymą. Jis skirtas medicinos specialybės studentų mokymui.

  Chirurgija II tomas. Specialioji dalis

  Sudarė Juozas Pundzius

  Chirurgija – mokslas ir menas. Vadovaujantis šiuo teiginiu, sudarytas vadovėlio „Chirurgija“ antrojo leidimo antrasis tomas, jame pateikiama medžiaga, skirta specialiajai chirurgijai. Knygoje aprašomi endokrininių liaukų, krūties chirurgijos principai. Specializuoti skyriai skirti pilvo sienos, stemplės, skrandžio, plonosios žarnos ligoms. Ypatinga vadovėlio dalis skirta storosios žarnos bei kepenų, tulžies sistemos ir kasos chirurginėms ligoms, plastinės chirurgijos savitumams. Antrojo leidimo naujovė – skyrius, skirtas metabolinei bei nutukimo chirurgijai. „Chirurgijos“ antrasis tomas išsiskiria informacijos pateikimo paprastumu. Kiekviename skyriuje struktūrizuotai pateikiami chirurginių ligų etiologijos, patogenezės principai, daug diagnostikos naujovių. Gydymo metodikų skyriai paremti šiuolaikiniais, įrodymais pagrįstos medicinos principais. Tai yra puikus žinių šaltinis medicinos studentams. Knyga – nepakeičiamas žinių šaltinis ir bendrosios chirurgijos gydytojams bei rezidentams, norintiems gilinti bei atnaujinti specializuotos pilvo chirurgijos žinias.

  Chirurgija I tomas. Bendroji dalis

  Sudarė Juozas Pundzius

  Šiame „Chirurgijos“ vadovėlyje yra visa svarbiausia informacija, kurios gali prireikti sveikatos mokslus studijuojantiems studentams, įvairių chirurgijos specialybių rezidentams bei gydytojams praktikams. Jis turėtų būti įdomus ir naudingas ne tik chirurgijos specialistams, bet ir gastroenterologams, šeimos gydytojams, kitų specialybių gydytojams. Pirmajame šios knygos tome rasite daug bet kurios specialybės gydytojo kasdieniame darbe pritaikomų žinių: apie dažniausiai pasitaikančius organizmo homeostazės sutrikimus ir jų korekcijos principus; metabolinio atsako į pažeidimą klinikinę išraišką ir valdymą; šoką; kraujo krešėjimo sutrikimus bei jų gydymą. Bendrojoje vadovėlio dalyje plačiau aptariami ūminių chirurginių ligų sindromai, ginekologinės ūminio pilvo priežastys, kraujavimas virš- kinamajame trakte, ūminė mezenterinė išemija, pilvo trauma ir nudegimai.

  Vidaus ligų pagrindai farmacininkams

  Albinas Naudžiūnas, Saulius Sadauskas, Alvydas Unikauskas, Laima Jankauskienė, Palmira Leišytė, Eglė Kalinauskienė, Edita Mašanauskienė

  Žinios apie vidaus ligas svarbios ne tik medikams, bet ir odontologams. Į odontologus dažnai kreipiasi pacientai, jau sirgdami sunkiomis vidaus ligomis bei vartodami daug medikamentų. Todėl odontologams reikalingos gilios žinios apie vidaus ligas, dažniausius šių ligų simptomus. Taikydami anesteziją, odontologai gali susidurti su alerginėmis reakcijomis (netgi anafilaksiniu šoku)! Todėl odontologams būtina žinoti anafilaksinių reakcijų klinikinę raišką, gydymą, profilaktiką. Šiais atvejais odontologui būtina mokėti suteikti skubiąją pagalbą, nes yra labai svarbi kiekviena minutė. Šiuolaikiniai pacientai vartoja nemažai vaistų (tarp jų ir mažinančių krešėjimą), todėl dantų ekstrakcijų ir kitų intervencijų atveju galimas kraujavimas. Odontologai turi žinoti kraujo krešėjimo savybes, kraujo krešėjimą mažinančius vaistus, žinoti, kada ir kokius vaistus reikia nutraukti prieš chirurgines procedūras. Odontogeninis sepsis – grėsminga klinikinė būklė, todėl odontologai turi puikiai išmanyti odontogeninio sepsio, bakterinio endokardito profilaktiką. Tai tinkama „stalo“ knyga dirbantiems odontologams.