Number of Titles: 112
  e-mailpassword

  Ginekologija, akušerija

  Основы научных исследований в здравоохранении

  Составители:проф. док. Рута Йоланта Надишаускене, проф. док. Скирманте Саулюне

  В учебнике обсуждаются основы научных исследований в медицине: принципы выбора темы работы, цели научного исследования, формулировки задач и гипотез, представлены рекомендации по написанию отдельных частей исследования и особенности представления научной работы. Учебник предназначен для студентов всех преддипломных и подипломных студий биомедицинских наук и наук общественного здоровья.

  НАЧАЛЬНАЯ НЕОТЛОЖНАЯ АКУШЕРСКАЯ ПОМОЩЬ (rus)

  подготовлен проф. Р. Й. Надишаускене и сотрудниками университета

  Книга «Начальная неотложная акушерская помощь» предназначается медицинским работникам скорой помощи и специалистам, работающим в приёмных отделениях. Авторы книги – акушеры – гинекологи, неонатологи, анестезиологи – реаниматологи являются не только врачами, но и опытными преподавателями Университета наук здоровья Литвы. Большинство из них – инструкторы международных аккредитированных интерактивных курсов по неотложной помощи. Книга является дополнительным материалом к этим курсам.

  Избранные вопросы перинатологии RUSSIAN

  подготовлен проф. Р. Й. Надишаускене и сотрудниками университета

  PRIEŠLAIKINIS GIMDYMAS

  Leidinį parengė: gyd. Indrė Grušaitė-Vanagienė, prof. Meilė Minkauskienė, Aušra Mazgienė

  Įprastai nėštumas trunka apie 40 savaičių, tačiau ne kiekvienas nėštumas tęsiasi tiek, kiek tikimasi ir planuojama... Ši informacija skirta tėvams, kuriems gali gimti giliai neišnešiotas (22–26 savaitę) naujagimis. Leidinyje pateikiami įvairūs neišnešioto naujagimio gyvenimo ir sveikatos klausimai. Kartu su Jus gydančiu gydytoju akušeriu-ginekologu ir neonatologu (naujagimių gydytoju) Jūs nuodugniai aptarsite tolesnius nėštumo, gimdymo bei gimusio naujagimio priežiūros aspektus, kartu nuspręsite, kas geriausia Jums, Jūsų kūdikiui ir Jūsų šeimai. Jūsų šeima ir artimieji, Jūsų gydytojai (akušeriai-ginekologai, neonatologai) ir akušerės gali padėti priimti svarbius sprendimus. Jūs galite apsilankyti naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje ir pamatyti, kaip gydomi giliai neišnešioti naujagimiai. Nebijokite drąsiai klausti ir konsultuotis. Jeigu tektų priimti sunkius sprendimus, prireiktų nemedicininės pagalbos, Jums gali padėti socialinis darbuotojas, psichologas arba kunigas.

  Nėštumo patologija

  Sudarė Rūta Nadišauskienė

  Tai knyga, kurioje skaitytojas ras glaustą informaciją apie diagnostikos, gydymo, profilaktikos metodus, įvairiais nėštumo patologijos klausimais, nuorodas į naujausią literatūrą, šiuolaikišką požiūrį į nėštumo patologiją ir nėštumą sunkinančias ligas.

  Nėščiųjų ir gimdyvių kritinės būklės

  Sudarė Rūta Nadišauskienė

  KMU tęstinio vadovėlio „Ginekologija ir akušerija“ septintoji dalis skirta nėščiųjų grėsmingiausių būklių aptarimui. Grėsmingas komplikacijas nėštumo metu sunku prognozuoti, bet labai svarbu laiku pastebėti, įvertinti ir labai tiksliai veikti siekiant jas kontroliuoti. Gerai baigčiai svarbiausios yra pirmosios valandos. Pastarąjį dešimtmetį nėščiųjų ir gimdyvių bei perinatalinis ir kūdikių mirtingumas Lietuvoje mažėja. Tai pasiekta sukūrus perinatologijos centrus, nėščiųjų ir sunkiai sergančių naujagimių transportavimo sistemą ir kt.

  Gimdymas

  Rūta Nadišauskienė

  Ši knyga bus naudinga studijuojantiems akušeriją. Ji bus įdomi ir ne vienerius metus praktikuojantiems akušeriams - ginekologams.

  Uroginekologija

  Sudarė Rūta Nadišauskienė

  Knygos turinys nuosekliai atspindi daugelį uroginekologijos teorijos bei praktikos klausimų. Pateikiama šiuolaikinė uroginekologijos terminologija, pažangiausios ligonių tyrimo bei gydymo metodikos, akcentuojami dažniausi uroginekologinės patologijos epidemiologiniai aspektai.

  Ginekologija

  Rūta Nadišauskienė

  Šioje knygoje nagrinėjama dažniausios moterų lyties organų ligos, jų diagnostikos ir gydymo būdai. Aptartos ir retesnės būklės. Leidinys patraukia puikia vaizdine medžiaga ir iliustracijomis.

  Ginekologinė endokrinologija

  Rūta Nadišauskienė

  Vadovėlis skirtas medicinos fakulteto studentams, gydytojams rezidentams, akušeriams - ginekologams ir šeimos gydytojams bei visiems besidomintiems reprodukcinės sveikatos problemomis.

  Žindymas ir moters sveikata

  Sudarė Eglė Markūnienė

  Lietuvoje dabar iki 6 mėn. Žindomų kūdikių yra tik 22 proc. [RMC, 2000], 30,5 proc. [RMC, 2005]. Taigi būtina ieškoti trumpo žindymo priežasčių, būdų kelti medikų, motinų, visuomenės motyvaciją, atkuriant ir stiprinant žindymo kultūrą. Žindymas yra vienas iš pradinių ir labai svarbių veiksnių auginant sveiką žmogų ir darnią asmenybę.