Number of Titles: 94
  e-mailpassword

  Reabilitacija, kineziterapija

  SERGANČIŲJŲ STUBURO LIGOMIS KINEZITERAPIJA VANDENYJE IR SKAUSMO MALŠINAMOJI ELEKTROS STIMULIACIJA

  Aleksandras Kriščiūnas, Aurelija Kavaliauskienė, Raimundas Brunonas Kibiša

  SĄNARIŲ BIOMECHANIKA IR MOBILIZAVIMAS KINEZITERAPIJOJE

  Rimvydas Aginis ir Janina Emilė Poskienė

  Civilizuotame pasaulyje žmogus vis mažiau juda, labiau kenčia nuo žalingų aplinkos veiksnių, todėl sąnariai sutrinka vis jaunesnio amžiaus žmonėms ir vis dažniau. Sąnariai – trečioji mūsų fizinio parengtumo lygmens dalis po sveikos širdies ir stiprių raumenų, todėl labai svarbu, kad jie būtų sveiki. Knygelėje pateikiama žinių apie sąnarių sandarą, jų klasifikaciją, sąnarių judesio sutrikimus ir pagrindines jų sutrikimo priežastis. Analizuota sąnarių biomechanika, apžvelgtas sąnarių mobilizavimas, kurio tikslas – didinti sąnarių paslankumą ir minkštųjų audinių elastingumą. Knygelėje akcentuojama aktyvios fizinės veiklos, kaip profilaktinės priemonės, svarba, pateikiami fizinių pratimų pavyzdžiai, rekomenduojamos įvairios priemonės. Manome, kad šis leidinys bus naudingas Lietuvos kolegijų kineziterapijos specialybės studentams ir visiems, besidomintiems ar turintiems problemų su sąnariais.

  Judesių mokslas: raumenys, valdymas, mokymas, reabilitavimas, sveikatinimas, treniravimas, metodologija

  Albertas Skurvydas

  Vadovėlyje perteikiama judesių mokslo klasika ir naujovės – griaučių raumenų struktūra ir funkcija, judesių valdymas ir mokymas, fizinių ypatybių ugdymas, fizinio aktyvumo poveikis žmogaus sveikatai, sporto treniruočių naujovės ir motorinės sistemos, kaip sudėtingosios dinaminės sistemos, tyrimo metodologija. Vadovėlis skirtas Lietuvos aukštųjų mokyklų kūno kultūros ir sporto specialybių studentams, sporto šakų treneriams, kūno kultūros ir sveikatos mokytojams, kineziterapeutams, taikomosios kūno kultūros specialistams, visiems sportininkams ir sportuotojams.

  Modernioji neuroreabilitacija: judesių valdymas ir proto treniruotė

  Albertas Skurvydas

  Modernioji neuroreabilitacija remiasi ziologijos, biomechanikos, anatomijos, psichologijos, neurologijos, judesiu mokslo, kibernetikos ir farmakologijos pasiekimais. Neuroreabilitacijos modernumas grindžiamas tuo, kad galvos smegenis (ir nugaros smegenis) galima lavinti arba atkurti (reabilituoti) ju funkcijas, valingai atliekant ivairius pratimus, panaudojant robotus, neuroprotezus arba vartojant farmakologines medžiagas.

  Kineziterapijoje taikomi funkciniai testai

  Monika Pocienė

  Testų rinkinys skirtas specialistams, dirbantiems reabilitacijos srityje. Aptariama eisenos svarba, pateikiami dažniausiai taikomi tyrimo testai bei metodai, kuriais identifikuojamos priežastys, sąlygojančios netaisyklingą eiseną. Išsamiai aprašyta šių funkcinių testų metodika bei paskirtis.

  Sąnarių paslankumą lavinamosios metodikos

  Daiva Lenčiauskienė

  Metodinė knyga skirta kolegijos studentams, studijuojantiems kineziterapiją. Ši knyga bus naudinga ir kitiems reabilitacijos srities specialistams. Knygoje supažindinama su veiksniais, turinčiais įtakos normaliam lankstumui, imobilizacijos ir mobilizacijos poveikiu minkštiesiems audiniams ir kaulams. Pateikiamos lankstumą lavinamųjų metodikų apibrėžtys, indikacijos, kontraindikacijos, privalumai, trūkumai, dozavimo principai.

  REABILITACIJOS PAGRINDAI

  Aleksandras Kriščiūnas

  Antroji vadovėlio „Reabilitacijos pagrindai“ laida, papildyta naujausiomis žiniomis ne tik iš fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, bet ir kineziterapijos, ergoterapijos, logoterapijos, socialinio darbuotojo pozicijų. Vadovėlyje pateikiama šiuolaikinė reabilitacijos samprata, aprašoma reabilitacijos sistema, metodai ir priemonės. Leidinys skirtas aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems kineziterapiją, ergoterapiją, socialinį darbą. Manome, kad vadovėlis sudomins ir medicinos fakulteto studentus bei gydytojus, kineziterapeutus, ergoterapeutus, slaugytojus ir kitus reabilitacijos komandos specialistus, dirbančius praktinį darbą.

  Kineziterapijoje taikomi funkciniai testai

  Sudarytoja Monika Pocienė

  Šis leidinys sudarytas kolegijų studentams, studijuojantiems kineziterapiją. Mokomoji knyga bus naudinga ir kitiems specialistams, dirbantiems reabilitacijos srityje. Leidinyje supažindinama su širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų funkciniais rodikliais. Aptariama eisenos svarba bei kūno svorio savitumai. Pateikiami dažniausiai kineziterapijoje taikomi tyrimo metodai ir testai.

  Kineziologijos pagrindai

  Daiva Lenčiauskienė

  Kineziologija – vienas svarbiausių studijų krypties dalykų kineziterapiją studijuojantiems studentams. „Kineziologijos pagrindai“ – tai pirmas tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje. Knygoje supažindinama su judesių, anatominių krypčių ir kūno padėties terminologija, periferinių sąnarių sandara, funkcija, osteokinematika, artrokinematika, raumenų funkcine anatomija. Kiekvieno skyriaus pabaigoje pateikiamos savarankiško darbo užduotys. Leidinys parengtas kineziterapiją studijuojantiems kolegijos studentams. Tikimasi, kad ši knyga palengvins mokymo ir studijų procesą.