Number of Titles: 92
  e-mailpassword

  Sporto medicina

  SPORTO MEDICINOS PAGRINDAI

  Renata Žumbakytė-Šermukšnienė, Jonas Poderys, Alma Kajėnienė, Vilma Mauricienė, Alfonsas Vainoras, Kristina Poderienė

  Sporto medicinos gydytojas turi turėti pakankamai žinių apie sporto mediciną, sporto fiziologiją, biochemiją, sportininko mitybą, dopingą, pačią sporto šaką (žaidimą), kuria sportininkas užsiima. Gydytojas turi žinoti ne tik žaidimo (sporto šakos) taisykles, bet išmanyti jo specifiką, fiziologiją. Gydytojas turi gebėti greitai ir kvalifikuotai suteikti sportininkui medicininę pagalbą. Sportininkui nedelsiant turi būti atlikta skubi diagnostika, skiriamas gydymas ir reabilitacija. Gydytojui reikia parengti efektyviausią ir maksimaliai greitą gydymo programą. Sportininkas negali ilgai gydytis – per trumpiausią laiką turi grįžti į sportą. Be to, gydymui skirtų medikamentų ir metodų neturi būti draudžiamųjų medžiagų ir metodų sąraše. Gydytojas, kaip sportininko advokatas, turi reguliuoti visas planines operacijas arba procedūras ir reabilitaciją.

  APIE MOKSLĄ, TIESĄ IR PAŽANGĄ

  A. SKURVYDAS

  Knyga skiriama įvairių studijų krypčių studentams, doktorantams, jauniems ir patyrusiems mokslininkams, mokytojams, politikams ir visiems blaiviai mąstantiems žmonėms, kurie domisi šiuolaikiniu mokslu, moksliniu, dalykišku, kritišku, originaliu bei blaiviu mąstymu. Joje skaitytojas ras ne tik mokslo supratimo pagrindus, bet galės susipažinti ir su senojo (kuris dar vyrauja mūsų sąmonėje), ir su naujojo (kuris žengia tik pirmuosius žingsnius) mokslo privalumais bei trūkumais.

  Disko išvaržos gydymas namuose McKenzie metodika

  Asta Norbutaitė

  Disko išvaržos operuojamos vienam procentui iš diagnozuotu pacientu. 99 proc. pacientu gydomi konservatyviai (t. y. be operacijos, R. McKenzie pratimu pagalba). Vienas populiariausiu ir efektyviausiu konservatyviu metodu yra Robin McKenzie metodas. Dirbama su pasyviomis strukturomis – kaulais, diskais, raišciais, – o nedalyvauja ir nestimuliuojami raumenys. Metodo principas paprastas ir sukurtas pacientui dirbti namie.