Viso knygų: 112
  el. paštaskodas

  Gyvensenos medicina

  EUROPREV rekomendacijos: fizinis aktyvumas stiprina sveikata

  Mateja Bule

  Pacientų gyvensenos keitimas tampa vis aktualesniu uždaviniu norint išsaugoti sveikatą ir užkirsti kelią lėtinėms ligoms atsirasti. Fizinio aktyvumo stygius, netaisyklinga mityba, žalingi įpročiai – tai veiksniai, kuriems koreguoti vienkartinės gydytojo konsultacijos nepakanka, reikalingas tęstinis paciento ir gydytojo bendravimas, aktyvus paciento bendradarbiavimas. WONCA EUROPREV tinklas yra parengęs metodines gaires fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais. Gairės parengtos remiantis mokslo įrodytais faktais ir skirtos šeimos gydytojui, neturinčiam daug laiko paciento konsultacijos metu. Šiuo metu gairės jau išverstos ir publikuotos 20 Europos šalių. WONCA EUROPREV tinklo koordinatoriaus dr. Carlos Brotons leidimu rekomendacijas, kaip didinti fizinį aktyvumą, išvertėme į lietuvių kalbą. Tikiuosi, kad jos padės Jums ir Jūsų pacientams.

  SUSIGRĄŽINKITE SVEIKATĄ

  HANS DIEHL, AILEEN LUDINGTON, VALDONĖ VALIENĖ

  Daugumos šiandienių mūsų sveikatos problemų sprendimas nepriklauso nuo gydytojų darbo, technologinės pažangos arba ligoninių darbo kokybės. Mūsų sveikatą šiandien daugiausiai lemia mūsų gyvenimo būdas, paveldėjimas ir aplinka. Žmogaus organizmas – tobulai sureguliuota biocheminė laboratorija, sistema, kuri geba pati išsigydyti daugelį ligų, tačiau netikę mitybos įpročiai, nuolatinė įtampa, prastos aplinkos sąlygos, nejudrus gyvenimo būdas, žalingi įpročiai bei nenoras įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus, neigiamai veikia imuninę sistemą. Ligos simptomus nuslopinę vaistais, bėgame toliau, kol sunkesnė liga pagaliau priverčia sustoti. Juk daugelį ligų (arterinę hipertenziją, antro tipo cukrinį diabetą, skrandžio, inkstų, kepenų, žarnyno ligas, alergijas) galima išgydyti subalansavus mitybą ir pakeitus mitybos įpročius. „Jūsų maistas turi būti vaistais, o vaistai turi būti maistu“. Hipokratas

  REKOMENDACIJOS FIZINIAM AKTYVUMUI DIDINTI

  Sveiko ilgo gyvenimo rekomendacijos

  Nutukimas. Patarimai specialistams

  Dominique Durrer, Yves Schutz

  Informacijos apie nutukimą gausu – aprašyti atvejai, gydymas ir atsiliepimai. Leidykla „Vitae Litera“ pirminės sveikatos priežiūros gydytojams pristato leidinį, kuriame pateikiamos svarbiausios žinios apie nutukusio paciento gydymą. Leidinyje pirminės sveikatos priežiūros gydytojai ras informacijos apie riziką, susijusią su antsvoriu arba nutukimu, taip pat nutukimo komplikacijas (antrinė profilaktika), ir, naudodamiesi praktinėmis priemonėmis (diagnostinėmis, motyvacinėmis, mitybos, elgesio ir fizinės veiklos), pagerins suaugusio nutukusio paciento gydymą. Kai į gydytojo kabinetą užsuka antsvorio problemų turintis pacientas, pirmiausia reikia paklausti, ar jis yra pasiruošęs pradėti sunkų ir ilgą gydymą, kuris net gali būti nesėkmingas, ar jis labiau norėtų stabilizuoti esamą svorį? Šios knygelės tikslas – padėti gydytojui rasti atsakymą į šiuos klausimus ir kartu su pacientu per kelias minutes priimti aiškų sprendimą. Gydytojai, naudodamiesi čia pateikiamais praktiniais patarimais, greičiau galės įvertinti paciento ligų ir mirštamumo riziką bei sėkmę keistis.

  (NE)STEBUKLINGAS BŪDAS LIEKNĖTI

  Valdonė Valienė

  Svorio kontrolė be galo sudėtingas procesas, kuriam įtakos turi genai, socialinė aplinka, tradicijos, žinios, tinkamo maisto prieinamumas ir kita. Rezultatų galima pasiekti veikiant įvairias grandis. Todėl ir susidaro paradoksali situacija, kai visuomenė, sveikatos organizacijos, medikai, farmacijos pramonė skiria tiek daug jėgų ir lėšų šiai problemai spręsti. Deja, antsvorio turinčių ir nutukusių žmonių tik daugėja. Knygoje aptariami pagrindiniai kūno svorio valdymo elementai: kaip apskaičiuoti kūno masės indeksą, kaip sudaryti mitybos planą, fizinio aktyvumo principus, kaip keisti elgseną: įsiklausyti į savo norus ir poreikius, nusistatyti realius tikslus, vengti aplinkos, kurioje persivalgoma.