Viso knygų: 75
  el. paštaskodas

  Šeimos medicina

  Šeimos medicinos pagrindai: praktiniai įgūdžiai

  Sudarytojai: Prof. dr. Leonas Valius ir kt.

  Šis vadovėlis yra trijų itin paklausių leidimų „Šeimos medicinos pagrindai“ atnaujinta tąsa, kurioje, atsižvelgiant į naujus poreikius pirminėje sveikatos priežiūroje ir šeimos medicinos rezidentūros studijose, vyrauja klinikinių praktinių įgūdžių temos. Vadovėlį sudaro trys dalys: visuomenės sveikatos priežiūra, asmens sveikatos priežiūra ir praktiniai įgūdžiai. Vadovėlio turinys papildytas šių dienų aktualijomis: radiologinio tyrimo, polisergamumo, gyvensenos medicinos, lytiškai plintančių ligų, telemedicinos, psichologijos, paciento konsultacijos, visuomenės sveikatos ir slaugos temomis.

  Paauglių sveikatos priežiūra

  Leonas Valius, Lina Jaruševičienė

  Vadovėlyje išsamiai ir suprantamai pateikiamos paauglių sveikatos priežiūros problemos. Apibendrinama Lietuvoje ir kitose šalyse sukaupta patirtis, paauglio raidos savitumas, dažniausios sveikatos problemos bei sveikatos paslaugų teikimo paaugliams specifika. Vadovėlis skirtas studentams ir šeimos gydytojams.    

  Chirurgija šeimos gydytojui

  Sudarė Juozas Pundzius, Leonas Valius

  Šeimos gydytojo praktikoje vis daugiau atliekama ambulatorinių chirurginių intervencijų, diagnozuojama chirurginių ligų ir jų sukeltų sindromų. Chirurgija – mokslas ir menas. Vadovaujantis šiuo teiginiu parengtas universiteto vadovėlis „Chirurgija šeimos gydytojui“. Struktūrizuotai pateikiami dažniausiai pasitaikančių šeimos gydytojo praktikoje chirurginių ligų etiologijos, patogenezės principai, daug diagnostikos naujovių. Gydymo metodikų skyriai grįsti šiuolaikiniais, įrodymais pagrįstos medicinos principais, pritaikyti šeimos gydytojo sprendimų taktikai priimti. Laikantis holistinio požiūrio, vadovėlyje aptariama ne tik grynoji chirurgija, bet įtraukti viso organizmo funkcijų sutrikimų ir jų korekcijos klausimai. Vadovėlis skirtas šeimos medicinos rezidentams ir šeimos gydytojams.