Number of Titles: 165
  e-mailpassword

  Endokrinologija

  ENDOKRINOLOGIJA. II DALIS. Cukrinis diabetas

  Sudarytojai: Rasa Verkauskienė, Džilda Veličkienė, Jonas Čeponis

  „Endokrinologija. II dalis. Cukrinis diabetas“ – vadovėlis, kuriame specialistai pateikia išsamią ir aktualią informaciją apie vaikų ir suaugusiųjų endokrininę sistemą bei jos sutrikimus. Knygoje aptariama endokrininė reguliacija, kuri yra bene svarbiausia endokrininės sistemos funkcija, žinomiausias medžiagų apykaitos sutrikimas – cukrinis diabetas, nurodomos ir analizuojamos hipofizės, antinksčių, skydliaukės, reprodukcinės sistemos ligos, kalcio apykaitos ir lyties vystymosi sutrikimai. Gvildenamos aktualios augimo ir brendimo, nutukimo, hipoglikemijos bei hiponatremijos temos. Taip pat aptariami neuroendokrininiai navikai, priklausantys retų ir nevienalyčių navikų grupei, bei dinaminiai mėginiai endokrininių ligų diagnostikoje.
  „Endokrinologija. II dalis. Cukrinis diabetas“ – būtina priemonė endokrinologams, endokrininės sistemos chirurgams, ginekologams, pediatrams ir kitiems gydytojams, kuriems reikalinga išsami informacija apie šią daugialypę sritį.

  ENDOKRINOLOGIJA. I DALIS. Bendroji endokrinologija

  Sudarytojai: Rasa Verkauskienė, Džilda Veličkienė, Jonas Čeponis

  „Endokrinologija. I dalis. Bendroji endokrinologija“ – vadovėlis, kuriame specialistai pateikia išsamią ir aktualią informaciją apie vaikų ir suaugusiųjų endokrininę sistemą bei jos sutrikimus. Knygoje aptariama endokrininė reguliacija, kuri yra bene svarbiausia endokrininės sistemos funkcija, žinomiausias medžiagų apykaitos sutrikimas – cukrinis diabetas, nurodomos ir analizuojamos hipofizės, antinksčių, skydliaukės, reprodukcinės sistemos ligos, kalcio apykaitos ir lyties vystymosi sutrikimai. Gvildenamos aktualios augimo ir brendimo, nutukimo, hipoglikemijos bei hiponatremijos temos. Taip pat aptariami neuroendokrininiai navikai, priklausantys retų ir nevienalyčių navikų grupei, bei dinaminiai mėginiai endokrininių ligų diagnostikoje.
  „Endokrinologija. I dalis. Bendroji endokrinologija“ – būtina priemonė endokrinologams, endokrininės sistemos chirurgams, ginekologams, pediatrams ir kitiems gydytojams, kuriems reikalinga išsami informacija apie šią daugialypę sritį.

  Endokrinologija

  prof. habil. dr. Gintautas Kazanavičius (autorių grupės vadovas, sudarytojas) dr. Lina Barsienė prof. habil. dr. Petras Cibas dr. Evalda Danytė Laura Daugintytė-Petrušienė Aleksandra Gražienė, prof. habil. dr. Egidijus Kėvelaitis, dr. Dalia Kozlovienė dr. Aurelija Krasauskienė Irina Purtokaitė-Labutinienė dr. Rita Šulcaitė doc. dr. Eglė Varanauskienė Giedrė Vasylienė doc. dr. Rasa Verkauskienė

  Mokomojoje knygoje aprašomi naujausi endokrininių ligų diagnostikos ir gydymo metodai.
  Mokomoji knyga skirta studentams, rezidentams, šeimos gydytojams ir kitų specialybių gydytojams pasitobulinti.