Number of Titles: 165
  e-mailpassword

  Ginekologija, akušerija

  Ginekologija (II dalis)

  Sudarytojai Rūta Jolanta Nadišauskienė, Mindaugas Kliučinskas

  Vadovėlių „Akušerija" ir „Ginekologija" rinkinio II dalis

  Akušerija. I dalis

  Sud. prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė

  Universitetinės akušerijos ir ginekologijos šimtmečiui Kaune atminti.

  Nėštumas. Gimdymas. Pirmieji metai

  Greta Balčiūnienė, Dalia Mickevičiutė, Rūta Praninskienė, Algimantas Vingras, Virginija Žilinskaitė

  Knyga skirta visiems, į kurių namus ateis džiaugsmas ir malonus rūpestis – NAUJAGIMIS. Tai patarimai būsimai mamai, tėčiui, seneliams – visiems, kas augins MAŽĄJĮ ŽMOGŲ. Knygoje rasite atsakymus į daugelį klausimų, kurių dažnai kyla besilaukiant kūdikio, artėjant gimdymo terminui ir laikotarpiu po gimdymo. Taip pat tai knyga apie sparčiai augančio mažylio maitinimą, priežiūrą, protinės ir zinės brandos lavinimą nuo gimimo iki metukų, nurodomos dažniausiai pasitaikančių ligų priežastys, paaiškinama jų prolaktika. Tikimės, kad knyga Jums padės užauginti sveiką, laimingą ir savimi pasitikintį vaiką.

  Akušerija. Klinikinės praktikos vadovas

  Sudarytojos: prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė, prof. Eglė Bartusevičienė

  Vadovėlis „Akušerija“ – tai praktinis vadovas, skirtas studijuojantiems akušeriją. Jis gali būti naudingas ir asmenims, dirbantiems sveikatos priežiūros sektoriuje, kuriems reikalinga standartizuota ir lengvai prieinama informacija. Vadovėlyje aptariami svarbiausi nėščiosios ir vaisiaus tyrimo, gimdymo, laikotarpio po gimdymo bei naujagimio priežiūros principai. Penkiose knygos dalyse nagrinėjami svarbiausi akušerijos teoriniai ir praktiniai aspektai, pateiktos išsamios iliustracijos ir vaizdinė medžiaga. Knygoje vartojama šiuolaikinė akušerijos terminija, aprašomos pažangiausios taikomos metodikos, pabrėžiami dažniausiai pasitaikantys
  praktiniai įgūdžiai.

  Начальная неотложная акушерская помощь

  подготовлен проф. Р. Й. Надишаускене и сотрудниками университета

  Книга «Начальная неотложная акушерская помощь» предназначается медицинским работникам скорой помощи и специалистам, работающим в приёмных отделениях. Авторы книги – акушеры – гинекологи, неонатологи, анестезиологи – реаниматологи являются не только врачами, но и опытными преподавателями Университета наук здоровья Литвы. Большинство из них – инструкторы международных аккредитированных интерактивных курсов по неотложной помощи. Книга является дополнительным материалом к этим курсам.

  Избранные вопросы перинатологии

  подготовлен проф. Р. Й. Надишаускене и сотрудниками университета

  Priešlaikinis gimdymas

  Leidinį parengė: gyd. Indrė Grušaitė-Vanagienė, prof. Meilė Minkauskienė, Aušra Mazgienė

  Įprastai nėštumas trunka apie 40 savaičių, tačiau ne kiekvienas nėštumas tęsiasi
  tiek, kiek tikimasi ir planuojama...
  Ši informacija skirta tėvams, kuriems gali gimti giliai neišnešiotas (22–26 savaitę)
  naujagimis. Leidinyje pateikiami įvairūs neišnešioto naujagimio gyvenimo ir sveikatos
  klausimai.
  Kartu su Jus gydančiu gydytoju akušeriu-ginekologu ir neonatologu (naujagimių
  gydytoju) Jūs nuodugniai aptarsite tolesnius nėštumo, gimdymo bei gimusio naujagimio
  priežiūros aspektus, kartu nuspręsite, kas geriausia Jums, Jūsų kūdikiui ir Jūsų
  šeimai.
  Jūsų šeima ir artimieji, Jūsų gydytojai (akušeriai-ginekologai, neonatologai) ir
  akušerės gali padėti priimti svarbius sprendimus. Jūs galite apsilankyti naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje ir pamatyti, kaip gydomi giliai neišnešioti naujagimiai.
  Nebijokite drąsiai klausti ir konsultuotis.
  Jeigu tektų priimti sunkius sprendimus, prireiktų nemedicininės pagalbos, Jums
  gali padėti socialinis darbuotojas, psichologas arba kunigas.

  Nėštumo patologija

  Sudarė Rūta Nadišauskienė

  Tai knyga, kurioje skaitytojas ras glaustą informaciją apie diagnostikos, gydymo, profilaktikos metodus, įvairiais nėštumo patologijos klausimais, nuorodas į naujausią literatūrą, šiuolaikišką požiūrį į nėštumo patologiją ir nėštumą sunkinančias ligas.

  Nėščiųjų ir gimdyvių kritinės būklės

  Sudarė Rūta Nadišauskienė

  KMU tęstinio vadovėlio „Ginekologija ir akušerija“ septintoji dalis skirta nėščiųjų grėsmingiausių būklių aptarimui. Grėsmingas komplikacijas nėštumo metu sunku prognozuoti, bet labai svarbu laiku pastebėti, įvertinti ir labai tiksliai veikti siekiant jas kontroliuoti. Gerai baigčiai svarbiausios yra pirmosios valandos.
  Pastarąjį dešimtmetį nėščiųjų ir gimdyvių bei perinatalinis ir kūdikių mirtingumas Lietuvoje mažėja. Tai pasiekta sukūrus perinatologijos centrus, nėščiųjų ir sunkiai sergančių naujagimių transportavimo sistemą ir kt.

  Gimdymas

  Rūta Nadišauskienė

  Ši knyga bus naudinga studijuojantiems akušeriją. Ji bus įdomi ir ne vienerius metus praktikuojantiems akušeriams - ginekologams.

  Uroginekologija

  Sudarė Rūta Nadišauskienė

  Knygos turinys nuosekliai atspindi daugelį uroginekologijos teorijos bei praktikos klausimų. Pateikiama šiuolaikinė uroginekologijos terminologija, pažangiausios ligonių tyrimo bei gydymo metodikos, akcentuojami dažniausi uroginekologinės patologijos epidemiologiniai aspektai.

  Ginekologija

  Rūta Nadišauskienė

  Šioje knygoje nagrinėjama dažniausios moterų lyties organų ligos, jų diagnostikos ir gydymo būdai. Aptartos ir retesnės būklės. Leidinys patraukia puikia vaizdine medžiaga ir iliustracijomis.

  Ginekologinė endokrinologija

  Rūta Nadišauskienė

  Vadovėlis skirtas medicinos fakulteto studentams, gydytojams rezidentams, akušeriams - ginekologams ir šeimos gydytojams bei visiems besidomintiems reprodukcinės sveikatos problemomis.

  Žindymas ir moters sveikata

  Sudarė Eglė Markūnienė

  Lietuvoje dabar iki 6 mėn. Žindomų kūdikių yra tik 22 proc. [RMC, 2000], 30,5 proc. [RMC, 2005]. Taigi būtina ieškoti trumpo žindymo priežasčių, būdų kelti medikų, motinų, visuomenės motyvaciją, atkuriant ir stiprinant žindymo kultūrą. Žindymas yra vienas iš pradinių ir labai svarbių veiksnių auginant sveiką žmogų ir darnią asmenybę.