Number of Titles: 165
  e-mailpassword

  Gyvensenos medicina

  Rytmečio užrašai: mokslas, sportas, sveikata

  Albertas Skurvydas

  Ši knyga skirta žmonėms, kurie nori stiprinti savo kūną, gerinti savijautą ir protinį darbingumą, kurie nori išmokti valdyti savo mintis ir emocijas, kurie myli judėjimą ir sportą, kurie yra linkę nuolat aktyviai mokytis bei nori pagilinti savo žinias, kaip tai geriau padaryti.
  Knygoje pateikti tik patys svarbiausi sporto, fizinio aktyvumo, streso valdymo, mokymosi neuromokslo, vykdomosios funkcijos treniravimo ir mitybos dalykus. Stengtasi, jog knyga būtų pateikta taip, kad visiems skaitytojams būtų suprantami šiuolaikinio mokslo pasiekimai, kaip tiksliau treniruoti kūną ir protą, emocijas ir vykdomąją funkciją.

  Knygoje daug įdomių minčių sau ras ir asmeniniai treneriai, kineziterapeutai, fzinės reabilitacijos gydytojai, sporto medikai, visuomenės sveikatos specialistais, kūno kultūros bei kitų dalykų mokytojai, darželių auklėtojos, sportinininkai ir sportą mylintys žmonės.

  Praktinės pacientų konsultavimo rekomendacijos gyvensenos medicinos klausimais. Metodinė medžiaga

  Sudarytojos Lilija Baniulienė, Lina Paulauskienė

  Skirta gyvensenos medicinos studentams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams ir dirbantiesiems pirminėje asmens sveikatos priežiūros komandoje: šeimos gydytojams, visų specializacijų slaugytojams, kineziterapeutams, gyvensenos medicinos specialistams, socialiniams darbuotojams.

  Šviežios daržovių ir vaisių sultys

  Norman W. Walker

  Ši knyga – šviežių daržovių ir vaisių sulčių gydomojo poveikio vadovas. Knygos autorius Normanas Wardhaughas Walkeris buvo britų verslininkas ir daržovių sulčių bei mitybos sveikatos pradininkas. Kai jam jaunystėje atsirado sveikatos problemų, jis pradėjo vartojo daržovių ir vaisių sultys, siekdamas pasveiklo. Jis pasisakė už šviežių daržovių ir vaisių sulčių gėrimą tiek norint pasveikti, tiek palaikytisavo sveikatą. Remiantis jo dizainu, buvo sukurtas „Norwalk“ hidraulinis presas sultims spausti. Jis tapo produktyviu rašytoju, parašė septynias knygas apie sveiką gyvenseną, kuriose skatina sveikatos problemas spęsti pasitelkus tinkamą mitybą ir natūralius gydymo būdus.
  Knygoje pateikiamas platus žolelių, daržovių ir vaisių sulčių asorঞmentas, aprašytos jų gydomosios savybes, išspaudus iš jų sultis. Autorius sudarė sulčių derinių receptus ir nurodė jų veiksmingą poveikį specifinėms medicininėms būklėms palengvinti. Skaitytojai gali įvertinti savo sveikatos būklę ir sužinoti, kokie natūralūs receptai tinka joms koreguoti bei susipažinti su rekomendacijomis, kaip pasveikti pasitelkus natūralius gydymo būdus.

  Maisto derinimas ir virškinimas

  Steve Meyerowitz

  Maisto derinimas – tai procesas, kai deriname patekalus taip, kad palaikytume savo skrandžius laimingus. Niekam nepatnka niurzgants pilvas, o blogi maisto pasirinkimai gali visiškai sugadint gerą dieną. Dujos, nevirškinimas, pilvo pūtmas, pilvo skausmas, gastroezofaginis refliuksas yra labai dažni simptomai šiuolaikinėje visuomenėje. Vaistai, skirti šiems simptomas lengvinti, yra vieni perkamiausių.

  EUROPREV rekomendacijos: fizinis aktyvumas stiprina sveikata

  Mateja Bule

  Pacientų gyvensenos keitimas tampa vis aktualesniu uždaviniu
  norint išsaugoti sveikatą ir užkirsti kelią lėtinėms ligoms
  atsirasti. Fizinio aktyvumo stygius, netaisyklinga mityba, žalingi
  įpročiai – tai veiksniai, kuriems koreguoti vienkartinės
  gydytojo konsultacijos nepakanka, reikalingas tęstinis paciento
  ir gydytojo bendravimas, aktyvus paciento bendradarbiavimas.
  WONCA EUROPREV tinklas yra parengęs metodines
  gaires fizinio aktyvumo ir mitybos klausimais. Gairės parengtos
  remiantis mokslo įrodytais faktais ir skirtos šeimos gydytojui,
  neturinčiam daug laiko paciento konsultacijos metu.
  Šiuo metu gairės jau išverstos ir publikuotos 20 Europos šalių.
  WONCA EUROPREV tinklo koordinatoriaus dr. Carlos Brotons
  leidimu rekomendacijas, kaip didinti fizinį aktyvumą, išvertėme
  į lietuvių kalbą. Tikiuosi, kad jos padės Jums ir Jūsų pacientams.

  Susigrąžinkite sveikatą

  Hans Diehl, Aileen Ludington, Valdonė Valienė

  Daugumos šiandienių mūsų sveikatos problemų sprendimas nepriklauso nuo gydytojų darbo, technologinės pažangos arba ligoninių darbo kokybės. Mūsų sveikatą šiandien daugiausiai lemia mūsų gyvenimo būdas, paveldėjimas ir aplinka.
  Žmogaus organizmas – tobulai sureguliuota biocheminė laboratorija, sistema, kuri geba pati išsigydyti daugelį ligų, tačiau netikę mitybos įpročiai, nuolatinė įtampa, prastos aplinkos sąlygos, nejudrus gyvenimo būdas, žalingi įpročiai bei nenoras įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus, neigiamai veikia imuninę sistemą. Ligos simptomus nuslopinę vaistais, bėgame toliau, kol sunkesnė liga pagaliau priverčia sustoti. Juk daugelį ligų (arterinę hipertenziją, antro tipo cukrinį diabetą, skrandžio, inkstų, kepenų, žarnyno ligas, alergijas) galima išgydyti subalansavus mitybą ir pakeitus mitybos įpročius.
  „Jūsų maistas turi būti vaistais, o vaistai turi būti maistu“.
  Hipokratas

  Rekomendacijos fiziniam aktyvumui didinti

  Sveiko ilgo gyvenimo rekomendacijos

  Nutukimas. Patarimai specialistams

  Dominique Durrer, Yves Schutz

  Informacijos apie nutukimą gausu – aprašyti atvejai, gydymas ir atsiliepimai. Leidykla „Vitae Litera“ pirminės sveikatos priežiūros gydytojams pristato leidinį, kuriame pateikiamos svarbiausios žinios apie nutukusio paciento gydymą. Leidinyje pirminės sveikatos priežiūros gydytojai ras informacijos apie riziką, susijusią su antsvoriu arba nutukimu, taip pat nutukimo komplikacijas (antrinė profilaktika), ir, naudodamiesi praktinėmis priemonėmis (diagnostinėmis, motyvacinėmis, mitybos, elgesio ir fizinės veiklos), pagerins suaugusio nutukusio paciento gydymą.

  Kai į gydytojo kabinetą užsuka antsvorio problemų turintis pacientas, pirmiausia reikia paklausti, ar jis yra pasiruošęs pradėti sunkų ir ilgą gydymą, kuris net gali būti nesėkmingas, ar jis labiau norėtų stabilizuoti esamą svorį? Šios knygelės tikslas – padėti gydytojui rasti atsakymą į šiuos klausimus ir kartu su pacientu per kelias minutes priimti aiškų sprendimą. Gydytojai, naudodamiesi čia pateikiamais praktiniais patarimais, greičiau galės įvertinti paciento ligų ir mirštamumo riziką bei sėkmę keistis.

  (Ne)stebuklingas būdas lieknėti

  Valdonė Valienė

  Svorio kontrolė be galo sudėtingas procesas, kuriam įtakos turi genai, socialinė aplinka, tradicijos, žinios, tinkamo maisto prieinamumas ir kita. Rezultatų galima pasiekti veikiant įvairias grandis. Todėl ir susidaro paradoksali situacija, kai visuomenė, sveikatos organizacijos, medikai, farmacijos pramonė skiria tiek daug jėgų ir lėšų šiai problemai spręsti. Deja, antsvorio turinčių ir nutukusių žmonių tik daugėja. Knygoje aptariami pagrindiniai kūno svorio valdymo elementai: kaip apskaičiuoti kūno masės indeksą, kaip sudaryti mitybos planą, fizinio aktyvumo principus, kaip keisti elgseną: įsiklausyti į savo norus ir poreikius, nusistatyti realius tikslus, vengti aplinkos, kurioje persivalgoma.