Sporto medicina
Mokslo įrodymais pagrįsti sveikatos stiprinimo principai
Albertas Skurvydas
Atraskite mokslu pagrįstą kelią į geresnę sveikatą su Alberto Skurvydo knyga „Mokslo įrodymais pagrįsti sveikatos stiprinimo principai“! Ši išskirtinė knyga atskleidžia naujausius sveikatinimo ir treniravimo mokslinius pasiekimus, padedančius pagerinti fizinę bei protinę sveikatą. Nesvarbu, ar esate sporto profesionalas, sveikatos specialistas, ar tiesiog ieškote būdų stiprinti savo kūną ir protą – ši knyga yra vertingas žinių šaltinis kiekvienam.
Autorius pateikia aiškias ir praktines rekomendacijas, kaip efektyviai treniruotis, išvengti lėtinių ligų, stiprinti imunitetą ir palaikyti psichinę pusiausvyrą. Knyga padės suprasti, kaip individualizuoti fizinį aktyvumą ir mitybą, kad pasiektumėte ilgalaikės sveikatos ir gerovės tikslų.
Kaulų ir raumenų ligos
Jolanta Sauserienė, Aistė Česnulevičienė, Kornelijus Andrijauskas, Leonas Valius
„Kaulų ir raumenų ligos“ – knyga, kuri būtina kiekvienam gydytojui!
Sužinokite viską apie dažniausiai pasitaikančias kaulų ir raumenų sistemos ligas, jų diagnostiką ir gydymą. Praktiniai patarimai ir rekomendacijos padės dar efektyviau rūpintis pacientais ir pagerinti jų gyvenimo kokybę.
Lankstumas ir jo lavinimas
Eglė Patamsytė
Įvairaus amžiaus, abiejų lyčių, įvairių etninių grupių žmones dažnai vargina juosmens skausmas. Šis skausmas labai blogina gyvenimo kokybę ir darbingumą, yra viena dažniausių
neįgalumo priežasčių ir viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytoją. Įvairių tyrimų duomenimis, bent kartą šį skausmą patiria 60–90 proc. žmonių. Žinoma, kad dažniau serga dirbantieji sėdimą darbą arba priešingai, sunkiai fiziškai dirbantys, atliekantys stereotipinius kilnojimo, lankstymosi, sukimosi judesius, moterims skausmus didina antsvoris, nėštumas. Tačiau gydytojai, išrašydami receptą vaistams, retai susimąsto, kad juosmens skausmo priežastis gali būti žmogaus nelankstumas.
Sporto medicinos pagrindai
Renata Žumbakytė-Šermukšnienė, Jonas Poderys, Alma Kajėnienė, Vilma Mauricienė, Alfonsas Vainoras, Kristina Poderienė
Sporto medicinos gydytojas turi turėti pakankamai žinių apie sporto mediciną, sporto fiziologiją, biochemiją, sportininko mitybą, dopingą, pačią sporto šaką (žaidimą), kuria sportininkas užsiima. Gydytojas turi žinoti ne tik žaidimo (sporto šakos) taisykles, bet išmanyti jo specifiką, fiziologiją. Gydytojas turi gebėti greitai ir kvalifikuotai suteikti sportininkui medicininę pagalbą. Sportininkui nedelsiant turi būti atlikta skubi diagnostika, skiriamas gydymas ir reabilitacija. Gydytojui reikia parengti efektyviausią ir maksimaliai greitą gydymo programą. Sportininkas negali ilgai gydytis – per trumpiausią laiką turi grįžti į sportą. Be to, gydymui skirtų medikamentų ir metodų neturi būti draudžiamųjų medžiagų ir metodų sąraše.
Gydytojas, kaip sportininko advokatas, turi reguliuoti visas planines operacijas arba procedūras ir reabilitaciją.
Apie mokslą, tiesą ir pažangą
A. Skurvydas
Knyga skiriama įvairių studijų krypčių studentams, doktorantams, jauniems ir patyrusiems
mokslininkams, mokytojams, politikams ir visiems blaiviai mąstantiems žmonėms, kurie
domisi šiuolaikiniu mokslu, moksliniu, dalykišku, kritišku, originaliu bei blaiviu mąstymu.
Joje skaitytojas ras ne tik mokslo supratimo pagrindus, bet galės susipažinti ir su senojo
(kuris dar vyrauja mūsų sąmonėje), ir su naujojo (kuris žengia tik pirmuosius žingsnius)
mokslo privalumais bei trūkumais.
Disko išvaržos gydymas namuose McKenzie metodika
Asta Norbutaitė
Disko išvaržos operuojamos vienam procentui iš diagnozuotu pacientu. 99 proc.
pacientu gydomi konservatyviai (t. y. be operacijos, R. McKenzie pratimu pagalba).
Vienas populiariausiu
ir efektyviausiu konservatyviu metodu yra Robin McKenzie metodas.
Dirbama su pasyviomis strukturomis – kaulais, diskais, raišciais, – o nedalyvauja
ir nestimuliuojami raumenys. Metodo principas paprastas ir sukurtas pacientui
dirbti namie.