Viso knygų: 165
  el. paštaskodas

  Informacija sergantiesiems širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis

  Metodinė priemonė

    
  AutoriusSilvija Valdone Valiute, Leonas Valius
  ISBN978-609-454-236-7
  DOI
  LeidyklaVitaeLitera
  Leidimas1
  Išleidimo metai2016
  Puslapių sk.18

  Anotacija

  Ši parankinė priemonė, tikimės, padės pagerinti Jūsų ir pacientų bendradarbiavimą, sutrumpins konsultacijos laiką, padidins pacientų informuotumą bei motyvaciją rūpintis savo sveikata.
  Jeigu jūsų pacientai mano, kad širdies ligos – tai problema, kuri ištinka tik kitus žmones, taip mąsto kaip dauguma žmonių. Bet širdies ligos yra žudikas numeris vienas visame pasaulyje (išskyrus Afrikos žemyną).
  Manoma, kad 90 proc. širdies ir kraujagyslių ligų galima išvengti taikant aterosklerozės profilaktikos priemones. Žmonės, kuriems gresia didesnis pavojus, gali sumažinti širdies ligų riziką kontroliuodami modifikuojamus rizikos veiksnius: arterinį kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį, nerūkydami, be saiko nevartodami alkoholio, būdami pakankamai fiziškai aktyvūs.
  Leiskite priminti, kad aukštas kraujospūdis atsakingas už 13 proc. mirčių dėl širdies ir kraujagyslių ligų, rūkymas – už 9 proc., cukrinis diabetas – už 6 proc., fizinio aktyvumo stygius – už 6 proc., nutukimas – už 5 proc.
  Dažniausios mirtinos širdies ir kraujagyslių ligos: išeminės širdies ligos komplikacijos ir insultas (80 proc. vyrų mirčių ir 75 proc. moterų mirčių).
  Dažniausiai širdies ir kraujagyslių ligos pasireiškia vyresnio amžiaus suaugusiesiems: jomis serga tik 11 proc. 20–40 metų žmonių, 37 proc. – 40–60 metų, net 71 proc. – 60–80 metų ir 85 proc. – vyresnių nei 80 metų žmonių.
  Vyrams širdies ir kraujagyslių ligos paprastai prasideda 7–10 metų anksčiau nei moterims.
  Moterims širdies ir kraujagyslių ligų eiga ir simptomatika dažniau yra atipinė.