Viso knygų: 165
  el. paštaskodas

  Veiklos analitikos praktikumas us Microsoft Excel Power Pivot ir Power BI

    
  AutoriusVigintas Šakys
  ISBN978-609-454-601-3
  DOI
  LeidyklaVitae Litera
  Leidimas
  Išleidimo metai2021
  Puslapių sk.152

  Anotacija

  Kam skirtas šis leidinys?
   Įmonių vadovams
  Įmonių vadovai turi žinoti, kas yra veiklos analitika (VA) ir kokias funkcijas ji atlieka arba gali atlikti. Be to, VA turėtų arba galėtų pateikti jiems specialiai parengtas interaktyvias ataskaitas – švieslentes apie įmonės „sveikatą“.
   Verslo ir finansų analitikams
  Pastaruoju metu keičiasi šiems specialistams skirti pagrindiniai veiklos uždaviniai – jie turi išanalizuoti didelės apimties duomenų, saugomų įmonės informacinėse sistemose (IS), informaciją ir parengti įmonės vadovams, kurie priima sprendimus, interaktyvias ir informatyvias ataskaitas. Veiklos analitikos metodologija įgalina greitai, praktiškai, realiu laiku atrasti ir suinteresuotiesiems asmenims vaizdžiai pateikti su įmonės valdymu susijusią svarbiausią apibendrintą kritinę informaciją ir ją interaktyviai detalizuoti norima kryptimi, kol bus rasti efektyvūs sprendimai, kaip pagerinti įmonės veiklą.
   Visų tipų ir rangų vadybininkams, padalinių vadovams ir specialistams, atsakingiems už tam tikrą dalykinę sritį
  Šiems specialistams rengiant sprendimus kasdien reikalinga labai įvairi informacija apie įmonės veiklą, o IS sudaromose ataskaitose dažnai tokios nėra. Čia vėl galėtų būti naudingos VA priemonėmis kuriamos interaktyvios švieslentės, kurias, kelis kartus paspaudus pelės klavišą, galima detalizuoti, keisti analizuojamus rodiklius, naudotis labai gausiomis vizualizavimo galimybėmis.
   Informacinių technologijų (IT) profesionalams – IS administratoriams ir programuotojams
  Kasdien IS padalinys arba atsakingi už įmonės IS priežiūrą specialistai sulaukia prašymų pateikti informaciją, kurią galima rasti IS duomenų bazėje. Kad ją rastų, apskaičiuotų ir pateiktų ataskaitose, IS administratoriai ir programuotojai sugaišta daug laiko. Jų darbas gerokai palengvėtų, jei įmonė naudotų VA programines priemones.
   Universitetų ir kolegijų studentams, aukštesniųjų klasių moksleiviams
  Vis daugiau įdomių ir didelės apimties duomenų apie bet kurią dalykinę sritį galima rasti internete. Labai nesunku atsisiųsti juos į savo kompiuterį ir, naudojant VA programinę įrangą, parengti įdomias, vaizdžias ir vertingas bet kurio studijuojamo dalyko studijas. Šios žinios pravers ir gilinantis į labai įvairias prasmingo laisvalaikio sritis. Išradingesni studentai galės jas pritaikyti savo pirmojoje darbovietėje.