Viso knygų: 165
  el. paštaskodas

  Bendrosios anesteziologijos pagrindai

  Vadovėlis

    
  AutoriusDiana BILSKIENĖ, Jūratė GUDAITYTĖ, Aurika KARBONSKIENĖ, Andrius MACAS, Irena Agnietė MARCHERTIENĖ, Kęstutis RIMAITIS, Danguolė Česlava RUGYTĖ, Ramūnas TAMOŠIŪNAS
  ISBN978-609-454-609-9
  DOI
  LeidyklaVitae Litera
  Leidimas
  Išleidimo metai2021
  Puslapių sk.320

  Anotacija

  Anesteziologijos, kaip sudėtinės periopera­ cinės medicinos dalies, žinios yra būtinos visiems, studijuojantiems mediciną ir gretu­ tines specialybes. Iki šiol pagrindinė lietuviška literatūra šioms studijoms yra LSMU MA MF Anesteziologijos klinikos autorių kolek­tyvo parengtas vadovėlis „Ūminis skausmas ir jo malšinimas“. Jame studentai randa visą pagrindinę studijų medžiagą, tačiau, norint studijuoti kiek plačiau, pasigendame leidinių lietuvių kalba. Autorių kolektyvo (visi autoriai yra savo srities ekspertai ir patyrę dėstytojai) parengtas vadovėlis „Bendrosios anestezio­ logijos pagrindai“ užpildo šią nišą. Vadovėlį sudaro 18 skyrių, jo struktūra yra tradicinė ir patogi anesteziologijos studijoms. Medžiaga pradedama dėstyti nuo trumpos anesteziologijos istorijos apžvalgos (pasaulyje ir Lietuvoje), tęsiama organizmo atsako į operacinę traumą nagrinėjimu, aptariami anesteziologinės farmakologijos, paciento stebėsenos, kvėpavimo takų valdymo, perioperacinės skysčių terapijos klausimai. Toliau dėmesys skiriamas prakti­niams anesteziologinės pagalbos aspektams – pačiam anestezijos atlikimui ir poanestetinei priežiūrai. Atskiri skyriai aptaria regioninę anesteziją ir skausmo gydymą po operacijos.
  Vadovėlio skaitytojai jame ras nesenstančias bazines žinias, būtinas anesteziologijos prak­tikai. Pagal dėstomos medžiagos apimtį knyga bus naudinga medicinos studentams, taip pat ir anesteziologijos reanimatologijos gydyto­ jams rezidentams. Vertingos informacijos joje galės rasti ir gydytojai anesteziologai reanima­tologai, chirurginių specialybių gydytojai bei gydytojai rezidentai.