Viso knygų: 165
  el. paštaskodas

  Infekcinės ligos

  Tropinės ir keliautojų ligos

  Alvydas Laiškonis

  Mokomojoje knygoje rašoma apie bakterines, virusines ir parazitines ligas, kuriomis galima užsikrėsti keliaujant po įvairias pasaulio šalis. Aprašomas jų paplitimas, užsikrėtimo būdai, klinikiniai požymiai, diagnostikos principai ir gydymas. Pateikiami geografiniai pasaulio šalių žemėlapiai ir dažniausiai tose vietovėse paplitusios užkrečiamosios ligos, pagrindiniai pavojai, gresiantys keliautojui neįprastose vietose bei užkrečiamųjų ligų profilaktikos principai. Supažindinama su nuodingais gyvūnais, ektoparazitais, kuriuos galima sutikti keliaujant po pasaulį. Pateikiami patarimai keliautojams, kaip reikia pasirengti kelionei, bei patarimai
  gydytojams, į kuriuos kreipiasi keliautojai, grįžę iš kelionės ir jaučiantys tam tikros ligos požymius. Knygos prieduose yra svarbiausių vakcinų, kuriomis rekomenduojama pasiskiepyti prieš kelionę, aprašymai ir vakcinų apsauginio veikimo trukmė. Knyga iliustruota tam tikrų ligų sukėlėjų ir pernešėjų nuotraukomis. Mokomoji knyga skirta šeimos gydytojams, infekcinių ligų specialistams ir medicinos fakulteto studentams, studijuojantiems infekcines ligas.

  Įdomioji alergologija

  Rūta Dubakienė

  Infekcinių ligų žinynas

  Alvydas Laiškonis, Marija Vida Bareišienė, Vytautas Budnikas, Daiva Vėlyvytė

  Penktąjį „Infekcinių ligų žinyno“ leidimą papildėme kai kuriomis naujai išsiaiškintomis ligomis, kaip žmonių leukozė, hendros viruso sukeltos kvėpavimo organų ir inkstų pažeidimas, boka viruso sukelta vaikų apatinių kvėpavimo takų infekcija, zikos viruso infekcija, naujo Ebolos viruso rušies sukelta hemoraginė karštligė ir kitos.Tikimės, kad ši knyga padės gydytojams, ypač dirbantiems poliklinikose ir ambulatorinėje grandyje, teikiantiems skubią medicininę pagalbą, anksti įtarti ir diagnozuoti infekcines ligas ir skirti savalaikį kvalifikuotą ligonio ištyrimą ir gydymą. Naujasis infekcinių ligų žinynas skirtas infektologams, terapeutams, šeimos ir kitų specialybių gydytojams, rezidentams bei studentams medikams.

  Atsako į AIDS ir narkomaniją KONTRAVERSIJOS

  Dr. doc. Saulius Čaplinskas

  „Atsako į AIDS ir narkomaniją kontraversijos“ rankraštis – nuoseklus (nuo kitų šalių patirties iki Lietuvos patirties, nuo globalumo iki konkretaus atvejo), įvairiapusis (nuo etikos aspektų iki metodikų), išsamus analitinis darbas, kuriame apžvelgiami ir naujausi pasaulio bei Lietuvos tyrimai.